Постреабілітаційна програма

Закінчивши курс реабілітації, людина повертається в соціум і тепер їй потрібно заново будувати відносини з оточуючими. На цій стадії працівники ГО Дорога також здійснюють підтримку пацієнтів, проводять тренінги та консультації з метою навчити їх разом впоратися із поточними складнощами повсякденного життя. Ми допомагаємо формувати нові соціальні якості, необхідні для входження одужуючих нарко- і алкозалежних в суспільство. Завдяки підтримці з боку професійних психологів й інших спеціалістів, кожен наш випускник має можливість досягти успіху у всіх своїх починаннях.

Табори для залежних, їх родин, дітей та молоді

Відпочинкові та соціотерапевтичні табори для алкозалежних та наркозалежних не просто ефективні в боротьбі з наркоманією, алкоголізмом та патологічним азартом - вони є найсильнішими мотиваторами для одужання.

Організатори таборів створюють для цього всі умови: активний відпочинок, заняття та тренінги, терапевтична робота в групах, прекрасна природа, дружня атмосфера, комфортне житло, проведення спортивних змагань та нові виклики для кожного.

Терапевтичні табори, організовані Громадською організацією Дорога, заряджають позитивом алко- і наркозалежних людей, членів їх родин, молодь. Ці заходи навчають радіти життю і без речовин, що змінюють свідомість. Відпочинкові табори для узалежнених - це яскрава і значна подія в житті кожного, хто проходить лікування.

Досвід показує, що завдяки таким таборам реабілітація від залежності стає набагато цікавішою, ефективнішою і продуктивнішою. Залежні люди навчаються відпочивати тверезо, отримувати яскраві емоції та адреналін без шкідливих наслідків від вживання чи від неконтрольованого азарту.

Наші табори проходять в Карпатах (Ізкі, Буковель та ін), де ми підкорюємо гірські вершини, катаємося на лижах і сноубордах. Також табори проходять на морі або на байдарках у Польщі.

Футбол без наркотиків

Реабілітаційний центр Дорога понад 10 років займається організацією та проведенням футбольних турнірів.

ГО Дорога проводить футбольні турніри між нашим та іншими центрами реабілітації наркозалежних, у яких беруть участь клієнти і працівники організації. Такі заходи сприяють популяризації серед молоді здорового способу життя. Ми також організовуємо чемпіонати і турніри серед реабілітаційних центрів та громадських організацій у Львові.

Кілька років тому ми вийшли на міжнародну арену і приймаємо участь в футбольних турнірах серед європейських реабілітаційних центрів. Це дає можливість спілкуватися із здоровою молоддю з інших країн, подорожувати (вже відвідали 15 країн), із користю проводити свій вільний час.

У нашому центрі реабілітації наркоманії та алкоголізму у Львові постійно проводяться тренування та ігри, де хлопці та дівчата вчаться взаємодії з іншими, об'єктивній оцінці своїх можливостей, здатності думати над своєю поведінкою і приймати найбільш раціональне рішення в стресовій ситуації. В процесі тренувань хлопці починають розуміти просту, але дуже важливу для життя річ: бути членом команди - краще і корисніше, ніж бути "винятковим" одинаком.

Потужний терапевтичний потенціал має емоційно забарвлена ситуація взаємодії людей для досягнення спільної мети. Адже життя - теж "командна гра", де виграє той, хто здатний "грати" в команді. Тому досвід спортивних змагань є підставою для всебічного глибокого опрацювання існуючих життєвих проблем.

Навчання, семінари, тренінги

Всі спеціалісти Реабілітаційного цетру Дорога мають вищу освіту та досвід роботи в галузі психології та соціальної роботи. На базі Громадської організації Дорога організовуються різноманітні семінари, треніги, стажування, обмін довсідом для фахівців та студентів. Ми сприяємо навчанню в Україні та за кордоном спеціалістів, консультантів з узалежнень, лікарів, працівників пенітенціарних служб, психологів, журналістів. Також маємо великий досвід у проведенні профілактичних заходів (на теми алкоголізму, наркоманії, тютюнокуріння та ВІЛ/СНІДу) на підприємствах, а також серед дітей та молоді.

Для ефективного лікування наркоманії, алкоголізма і патологічного азарту у Львові в умовах реабілітаційного центру, необхідною умовою є професіоналізм і компетентність персоналу, при наданні послуг спрямованих на лікування пацієнта від залежностей. ГО Дорога ставить собі за мету підвищення професійного рівня фахівців реабілітаційних центрів для залежних - волонтерів, вихователів, консультантів, психологів, психотерапевтів та інших.